☰ Menu

Kdo Jsme

Lukáš Venclík

Spolupráce s kolegy v Just! Impro ho naučila téměř všemu, co ví o životě. Nerad píše o sobě v třetí osobě.
Na kontě má přes dvě stovky improvizačních představení, která odehrál, odpískal nebo odmoderoval – krom celé ČR i ve Francii, Švýcarsku a Polsku.
Věnuje se aplikaci divadelní improvizace pro osobnostní rozvoj, trénink týmové spolupráce a rozvoj kreativity. Spoluzaložil divadlo Sektor pro hosty, podílel se na pořadech Prima Cool Menzone a Těžká dřina. Občas namluví reklamní spot nebo moderuje.
Nejraději má komiksy, filmy o filmech a seriály o asociálech.

Martin Vasquez

Martin začal studovat 4 vysoké školy a z nich 2 dokončil. Ta poslední, překvapivě dokončená, byla JAMU Brno, kde studoval doktorské studium zaměřené na improvizaci. Jeho dizertace se stala jednou z neprodávanějších, především pak na konci listopadu 2009.
Martin se improvizaci začal věnovat už během studia DAMU Praha, na jeho kontě jsou stovky odehraných představení a IMPROSHOW (ten název mimochodem vymyslel).
Od roku 2006 také pravidelně vystupuje v rámci Slam poetry nebo Stand-up Comedy „Na stojáka“ pro HBO a ČT. A jestli neumřel, tak dodnes.
Martin vedl tolik seminářů a workshopů, že už si nejen nepamatuje jména, ale ani tváře účastníků, kterých bylo v úhrnu přes 12 500. Workshopy vedl i v zahraničí, např. v Brně, Ostravě nebo Velké Británii.
Martin je až protivný tím, že na co sáhne, to se mu daří. Založil nejen Českou improvizační ligu a několik divadelních skupin včetně JUST IMPRO, ale vydal o improvizaci dvě knihy a řídí společnost IMPRO INSTITUT, za což ho řada lidí buď obdivuje, nebo nesnáší. Dobře mu tak!

Jirka Axman

Povrchní intelektuál, nedouk, wannabe duchovní osobnost. Jeho základním stavem mysli je únava a prázdnota, při představeních však využívá svých schopností hrát kreativního a vtipného improvizátora.
S JUST! Impro hraje pravidelně od sezony 2012/2013, má toho hodně za (a snad i před) sebou: improvizuje od roku 2003 (skupiny Otisk, Praliny, pak něco jako longformy), hrál v zahraničí a to nejen na Slovensku.
Pod jménem René Jahoda vystupoval v TV show Na stojáka a účastnil se mnoha soutěží a exhibicí (což je to samé, ale zní to dobře) ve slam poetry. Má bohaté zkušenosti z natáčení pilotních dílů později nerealizovaných pořadů.
Má jednu ženu a jednu dceru. Ve volném čas pracuje na plný úvazek v nejmenované korporaci.

Jana Tupá

Bez nadsázky nejkrásnější žena v Just! impro. Herečka s bohatým repertoárem poloh, šatů i odvážných účesů. Její herecké schopnosti nejlépe vynikají v ženských rolích, ve kterých nemá ve skupině konkurenci. Na jevišti akcentuje zejména ekofeministická témata (…ale nohy si holí).
Improvizaci se věnuje od roku 2002 a postupně se přes středoškolskou ligu a bizarní vysokoškolské divadelní projekty propracovala až do seniorské kategorie. Experimentuje také s dlouhými formami improvizace, ale moc na ně nemá trpělivost.
V současnosti je nepřekonanou držitelkou titulu Mistr Improvizace z roku 2012.
Má dvě kočky. Zatím.
Je zasnoubená s jedním z našich hudebníků.

Láďa Karda

Láďa Karda právě v tuto chvíli studuje na DAMU herectví na katedře alternativního a loutkového divadla, tudíž ho v sezóně 2016/2017 můžete vidět ve školním divadle Disk. Předtím studoval ještě tvorbu písňového textu a scénáře na konzervatoři Jaroslava Ježka. Jeho velká láska je Duš… teda kapela, kterou s naším hudebníkem Dušanem má – Cílená nejistota, kde hraje na baskytaru, zpívá a píše texty. Každoročně pořádá festival Aber sometimes fest v pražských Hlubočepech.
Improvizaci se věnuje od šestnácti let. Začal v týmu KLIKA kvůli lásce k Páje Sedláčkové, ale ta ho brzy opustila a tak mu zůstala jenom improvizace. V letech 2009 – 2013 KLIKU trénoval (díky Pájo! pozn. Ládi). Zajímá ho improvizace s prostorem jako s dalším partnerem.
Nejradši z mimopražských improvizátorů hraje s Víťou Piskalou, Žakem a Zuzkou Vodičkovou.
Jednou se líbal s Janou. Číslo fanynkám už dávno nedává.

Nikola Orozovič

Sytý v hlase, nenasytný v životě. K improvizaci zabloudil v roce 2004 jako hráč České improvizační ligy, kde posléze i pískal jako rozhodčí. Dostal Just! Impro do Austrie a Švandova divadla a nezastaví se před dalšími prostory. Rád představení organizuje a baví ho předávat své znalosti improvizace na workshopech a seminářích.
Jako absolvent technické fakulty ČZU přináší do představení technický humor. Pracuje v oblasti vzdělávání mládeže a ve volném čase je na volno.
Věnuje se loutkovému divadlu, jako herec i scenárista. Čas od času přijme roli v amatérských divadelních nebo přičuchne k filmu. Ve skupině historického šermu Malediktus tříbil své dovednosti boje muže proti muži.
Krom lidí má rád i zvířata, což dokládá gekony nejen doma v teráriu, ale jedním i na zádech, kterého si dovezl až z daleké Indonésie.

Hudebníci Just! Impro

Igor Orozovič

Dušan Navařík

Ondřej Pokorný

Václav Tobrman

Zdeněk Dočekal