☰ Menu

Workshopy

 

workshopy

Divadelní improvizace je herecká disciplína založená na vzájemné spolupráci, důvěře a respektu. Z toho vychází i naše lektorská práce.

Improvizační workshop je především tréninkem mentální kondice. Cílem je v každém členovi probudit jeho soustředění, kreativitu, empatii a pozornost. Také pracuje s emocemi a vytváří pevná spojení mezi účastníky při společném zážitku tvůrčí hry.

Improvizační workshopy byly realizovány jako součást speciálního tréninkového programu „Actor on stage“ pro zaměstnance i manažery hotelů sítě Accor. Z výsledků interního průzkumu se v hotelech, jejichž zaměstnanci prošli školením, výrazně zvýšila klientská spokojenost.

ACCOR HOTELS
Eva Pašková / General Manager Ibis & Novotel
Eva Spoustová / Garant projektu Actor on stage

Každý účastník se naučí bez obav prezentovat svůj nápad před ostatním zároveň si zvykne, že je dobré, když jeho nápad ostatní přepracují.


Stejně tak zjistí, že ve skupině každý zodpovídá sám za sebe a za to, co vytvořil a jak je důležité respektovat cizí nápady. V praxi si vyzkouší pozitivní sílu spolupráce a ověří si, že sladěná skupina dosahuje lepších výsledků. Během workshopů také rozvíjíme kreativitu prací s asociativním myšlením a odbouráváním autocenzury.

Chyba pro nás není negativem, ale vítaným prostředkem, jak se posunout dál. Nedílnou součástí je také poskytnutí okamžité zpětné vazby nejen od lektorů, ale i od ostatních účastníků. Celý workshop probíhá v neformální atmosféře, což umožňuje účastníkům uvolnit se a zábavnou formou rozvinout své schopnosti.

Pro své klienty připravujeme pravidelné kurzy, které rozvíjejí především:
  • Týmovou spolupráci a empatii
  • asociativní myšlení a hledání alternativních řešení
  • sebedůvěru a intuici
  • kreativitu a smysl pro inovaci
  • schopnost rychle reagovat a soustředit se na okamžitou situaci
  • spontánnost a zbavení se strachu přijmout změny
  • prezentační dovednosti a práce s rétorikou a vyjadřováním

Účastníci hodnotili trénink jako velmi přínosný, v některých bodech jako velmi objevný. Oceňovali především jeho praktickou a hravou formu bez zbytečných teoretických pasáží, otevřenost při řešení konkrétních pracovních problémů.

SEPPIA, o.s.
Lenka Holubcová / předsedkyně

Celý kurz se skládá z 10 až 15 lekcí, jedna lekce trvá 3 hodiny a probíhá každý týden nebo jednou za čtrnáct dní. Kapacita skupiny je 16 účastníků. Lekce vedou vždy dva lektoři, což jim umožňuje více se zaměřit na jednotlivce a dávat jim precizní osobní zpětnou vazbu. Díky tomu je přístup k jednotlivým členům mnohem intenzivnější a posun a práce skupiny výrazně rychlejší.

Ke školení potřebujeme pouze prostor cca 8x8m, kde se dá volně pohybovat a ideálně je vybaven zvukovou aparaturou.

Naši lektoři mají mnohaleté zkušenosti s improvizačním tréninkem pro herce i pro firemní klientelu.

Cena kurzu vychází z ceny za jednotlivou lekci, která je 10 000 Kč.

Lektoři

Martin Vasquez, Lukáš Venclík, Nikola Orozovič

Celodenní workshop zaměřený na Out of the box thinking nám ukázal cestu při hledání nových obchodních příležitostí a produktů. Skrze improvizační cvičení nás naučil principům a technikám tvorby nápadů, jako jsou synektika, dynamický brainstorming nebo asociační pole.

GE Money BANK Šárka Gřundělová / Manažer tréninku, Lidské zdroje

Dále jsme školili nebo vystupovali například pro tyto společnosti: TV NOVA, ČEZ, MICROSOFT, GOOGLE, O2, VODAFONE, KONICA MINOLTA, DHL, SEZNAM.CZ, RAKOVSKÝ ŠKOFIN, CRESTYL, ECONOMIA, WRIGLEY, TNT